Nauczanie w systemie hybrydowym oznacza, że część lekcji odbywa się w salach lekcyjnych a część online- w domach przed komputerem.
- W poniedziałek i we wtorek przychodzą dzieci z klas pierwsza, druga i trzecia A, w środę i czwartek przychodzi klasa pierwsza, druga i trzecia B, w piątek znowu przychodzi grupa uczniów z klasy A- informuje wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie- Edyta Kaznowska.
Sale, w których uczą się dzieci są rozproszone tak by uczniowie nie mieli ze sobą kontaktu. Zachowane są wszystkie zasady reżimu sanitarnego.
- Mimo wszystko bardzo się cieszymy, że chociaż te 50 procent dzieci z młodszych klas wróciło w systemie hybrydowym do szkoły. Szkoła bez uczniów nie istnieje .Wreszcie słyszymy głosy dzieci i ten minimalny ale gwar . Bardzo nas to cieszy . Bezpośredni kontakt wszystkich dzieci ze sobą, z rówieśnikami jest bardzo istotny. Nauczanie zdalne temu nie sprzyja. Kontakt bezpośredni jest najlepszą metodą na rozwój dzieci- dodaje Edyta Kaznowska.
Wprowadzenie nauczania hybrydowego w klasach 1-3 szkoły podstawowej to efekt luzowania obostrzeń które wprowadził rząd w związku ze spadkiem liczby zarażeń. Nauka hybrydowa została wprowadzona w 11 województwach.
Od 4 maja nauczanie hybrydowe zostaje zastąpione nauką stacjonarną.