Mają już za sobą zdany egzamin dyplomowy, zdobyli już tytuł plastyka, teraz pochwalili się swoimi pracami dyplomowymi. 22 młodych artystów 4 klasy zamojskiego plastyka zaprezentowało swoje dzieła, które tworzyli od września w specjalności techniki graficzne i formy rzeźbiarskie.
- Prace uczniów są na bardzo wysokim poziomie. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Prace są bardzo różnorodne . Uczniowie ambitnie podeszli do tematów. Mamy tematy ekologiczne , mody, naszego umysłu , życia w świecie skomputeryzowanym . Ogromna różnorodność tematyki - mówi - Marzena Tadeusz- Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu.
Wernisaż prac dyplomowych uczniów zamojskiego plastyka odbył się 12 kwietnia w dolnej części Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Zamościu.
- Prezentujemy w tym roku dwie pracownie: snycerstwo artystyczne i reklamę wizualną. Prace ze snycerki są bardzo dobrze wykonane . Narzędziem reklamy wizualnej jest komputer. Reklama wizualna jest takim współczesnym kierunkiem artystycznym użytecznym na potrzeby współczesnego rynku- mówi Dyrektor BWA- Jerzy Tyburski.
Wśród dyplomantów była Julia Rucka, która wykonała rzeźbę z drewna pod tytułem "Osobowość":
- Głównym tematem mojej pracy jest człowiek , jego psychika. Chodzi w tym o to , że człowiek pod wpływem wymagań społeczeństwa kształtuje swoją osobowość na potrzeby tego społeczeństwa i zakłada maski. Pokazuje je w swojej rzeźbie.
Swoje dzieło graficzne pod tytułem "Kształt mody" zaprezentował też Franciszek Drozdowski.
- Inspirowałem się modą minionej epoki . Tym jak projektanci wpłynęli na modę dzisiejszych lat , jak zmieniło się życie kobiety, która nosi te ubrana i jest częścią tego przemysłu modowego. Chciałem przedstawić to w czterech plakatach.Użyłem topografii, koloru aby jak najtrafniej oddać ten klimat .
Na wystawie zobaczymy między innymi prace dotyczące muzyki, polskich przysłów, historii mody, robotyki, wojny, sztucznej inteligencji czy masek społecznych.
Wystawę "Dyplom 23" będzie można oglądać do 7 maja w dolnej galerii zamojskiego BWA.