W przypadku osób fizycznych dofinansowanie to 60% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5 tys. zł brutto. W przypadku wspólnot mieszkaniowych czy przedsiębiorców – 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 3 tys. zł brutto.
O dofinansowanie mogą się starać również wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.Wniosek wraz z dodatkowymi dokumentami trzeba złożyć w biurze obsługi interesanta Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.
- Po złożeniu wniosku pracownicy wydziału mają 30 dni na ich rozpatrzenie. Potem osoby, których wnioski zakwalifikowały się do dofinansowania będą wzywane do podpisanie umowy. Po podpisaniu umowy termin realizacji wynosi do 90 dni, ale nie później niż do 31. października bieżącego roku - informuje Marcin Nowak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość.
- Po wykonaniu przyłącza każdy z tych beneficjentów ma obowiązek rozliczenia dotacji. Trzeba złożyć drugi wniosek do Urzędu Miasta, tym razem wniosek o rozliczenie dotacji.Do wniosku dołączamy między innymi faktury wraz z potwierdzeniem zapłaty, protokół odbioru technicznego przyłącza podpisany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, geodezyjną dokumentacje powykonawczą i umowę na odprowadzanie ścieków zawarta z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Zamościu. Na ten rok Miasto Zamość dysponuje kwotą 180 tysięcy złotych. Kilkadziesiąt osób z tego skorzysta zachęcamy do tego - dodaje Marcin Nowak.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.zamosc.pl.
Zobacz też:
Pożar sadzy w budynku "Sanitasu" w Lublinie