Dwa przedstawienia w lekkim, komediowym tonie oraz jedno bardziej poważne, zaspokoją zróżnicowane gusta widzów. Jesień Teatralna to okazja do oderwania się od codzienności, zanurzenia w sztuce i wartościowych tematach.
Pierwszy spektakl tegorocznej edycji będzie można zobaczyć 3 listopada, godz. 17:00. Jest to komedia „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” w wykonaniu Teatru Na Dole z Joanną Szczepkowską w roli głównej. Spektakl, który z pewnością rozbawi, ale również skłoni do refleksji nad rolą artysty w dzisiejszym świecie, jest osobliwą grą dwóch pokoleń. To historia Marty – kobiety wycofanej z życia publicznego, oraz Piotra – młodego artysty, goniącego za sławą. Przypadkowe spotkanie tych dwóch odmiennych postaci prowadzi do intrygujących wniosków na temat sukcesu, życia w mediach i bycia sobą w czasach, gdy każdy zdaje się być ciągle na świeczniku.
Kolejnym przedstawieniem, które rozbawi publiczność 23 listopada, godz. 18:00, jest spektakl „Księżyc i magnolie” w reżyserii Jose Iglesiasa Vigila, produkcji Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ta dynamiczna komedia przeniesie widzów w realia powstawania jednego z największych hitów filmowych – „Przeminęło z wiatrem”. Spektakl pokazuje, jak wygląda praca nad scenariuszem i jak ludzka natura wpływa na proces twórczy.
Reżyser, Vigil, podkreśla, że jest to „mądra komedia, która skłania do refleksji”, a nostalgia za dawnymi czasami wplata się w opowieść o walce między ambicjami, obowiązkami i rzeczywistością przemysłu filmowego. Aktorzy Teatru im. Osterwy gwarantują świetne widowisko, które rozbawi i pozwoli na chwilę refleksji nad przemijającym światem.
Jesień Teatralna w Zamojskim Domu Kultury zakończy się 26 listopada, godz. 18:00 dramatycznym i poruszającym monodramem Agnieszki Przepiórskiej „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej”. Spektakl ten opowiada o tragicznych losach Barbary Sadowskiej, działaczki społecznej, matki Grzegorza Przemyka – młodego maturzysty zamordowanego przez milicję w czasach PRL. Przepiórska, która od lat specjalizuje się w teatrze biograficznym, w mistrzowski sposób wprowadza widzów w emocjonalną podróż po życiu matki, artystki i opozycjonistki. To historia bólu, żałoby, ale też heroizmu w walce z systemem, który próbował zamieść pod dywan śmierć niewinnego chłopaka.
Bilety na spektakle można nabyć w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury lub online. Organizatorzy przygotowali również specjalne zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Karty Zamościanina oraz Karty Seniora. Zniżki obowiązują wyłącznie przy zakupach stacjonarnych. Dla grup powyżej 10 osób przewidziano 10% zniżki.
Zobacz też: Jesień w Zamościu