Miasto przeznaczy na ten cel łącznie 100 tysięcy złotych, koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć 25 tysięcy.
— Są oczywiście określone zasady zgłaszania tych projektów. Mogą być one zgłaszane zarówno w wersji papierowej w Urzędzie Miasta, oczywiście na chwilę obecną do urny tutaj wystawionej, można je wysyłać pocztą na adres urzędu. Kolejnym etapem datowanym na okres od 1. czerwca do 30. czerwca będzie dokonywanie oceny formalno- prawnej oraz merytorycznej tych projektów zgłoszonych. Tej oceny będzie dokonywał zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. A następnie poinformuje i opublikuje tą listę projektów, która będzie dopuszczona do głosowania. Będzie ono miało miejsce od 16. sierpnia do 14. września. Bardzo serdecznie chciałam zaprosić wszystkich mieszkańców, mimo tego, że mamy pandemię, zdaje sobie z tego sprawę, że jest utrudnione w tym momencie, może nie samo zgłaszanie, ale zbieranie podpisów. Ale ich trzeba niewiele, bo jedynie 15. Mam nadzieję, że do czasu kiedy te projekty będą już konkretnie głosowane, te obostrzenia również będą poluzowane. Niemniej jednak zapraszam wszystkich mieszkańców Hrubieszowa, którzy ukończyli 16. rok życia do tego, aby zgłaszać swoje programy i mieć przez to realny wpływ na to co w naszym wspólnym mieście się dzieje. — mówi burmistrz Hrubieszowa, Marta Majewska.
To właśnie mieszkańcy poprzez głosowanie wybiorą 4 projekty, które zostaną zrealizowane. Harmonogram wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego Hrubieszowa na rok 2022 oraz wszystkie informacje dotyczące zgłaszania i form oddawania głosów na wybrane pomysły są dostępne na stronie Urzędu Miasta miasto.hrubieszow.pl oraz na Facebooku.