Tylko w ubiegłym roku z pomocy I wsparcia centrum skorzystało ponad 2700 osób , udzielono im ponad 10 tysięcy porad. Z uzależnień leczyło się ponad 800 osób , z poradni dla dzieci i młodzieży skorzystało ponad 500 osób.
- Zwiększone zapotrzebowanie na pomoc z zakresu lecznictwa psychiatrycznego i leczenia uzależnień ma na pewno swoje tło w trudnych czasach, w których przyszło nam aktualnie żyć, funkcjonować, na pewno odczuwamy wszyscy skutki pandemii i izolacji i wiemy jak stresogenna jest sytuacja działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy -mówiła - Izabella Kwiatkowska- Prezes Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Na wzrost zainteresowania usługami centrum wpłynęła również zmiana lokalizacji z ulicy partyzantów na Kilińskiego 68 G , teraz budynek znajduje się na parterze I ma większa 650 - metrową powierzchnię.
- Mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, gabinetów, udało się zatrudnić personel, jest większa dostępność do psychologów i psychoterapeutów. To się przekłada na zgłaszalność na to, że z tej pomocy można skorzystać - dodaje Izabella Kwiatkowska.
Dzięki pomocy jednej z fundacji udało się też doposażyć Przychodnię dla Dzieci I Młodzieży I zakupić do niej testy psychologiczne służące do diagnozowania problemów i zaburzeń dzieci.