groza

i

Autor: pixabay.com

Festiwal

3. Kryminalia Lubyckie. Festiwal Horroru i Kryminału w Lubyczy Królewskiej

2024-09-03 13:15

Wydarzenie, które przyciąga fanów horroru i kryminału z całej Polski ponownie zagości na Roztoczu. To doskonała okazja, by zanurzyć się w mroczny świat literatury i sztuki, zainspirować się twórczością wybitnych autorów oraz przeżyć niezapomniane chwile w urokliwej Lubyczy Królewskiej.

Już w dniach 6-8 września 2024 roku, malownicze miasteczko stanie się centrum grozy i tajemnic. Pod patronatem honorowym burmistrza Marka Łuszczyńskiego odbędzie się tam 3. edycja Festiwalu Horroru i Kryminału "Kryminalia Lubyckie". Tegoroczny patron wydarzenia, Stefan Grabiński, nadaje całemu wydarzeniu wyjątkowy charakter, pełen mrocznej atmosfery.

Program Literacko-Artystyczny

Festiwal oferuje szeroką gamę atrakcji, skierowaną zarówno do miłośników literatury, jak i entuzjastów teatru oraz kina.

6 września rozpocznie się spotkaniem z Grzegorzem Kasdepke, znanym autorem „Detektywa Pozytywki”. Tego samego dnia, Witold Vargas przybliży uczestnikom historię literatury grozy podczas spotkania „Historie z dreszczykiem”.

Dla tych, którzy marzą o karierze dziennikarskiej, Szymon J. Wróbel poprowadzi warsztaty na temat pisania reportaży z wątkami kryminalnymi. Wieczorem, na uczestników czeka widowiskowy pokaz filmowy inspirowany twórczością Stefana Grabińskiego.

Nowy Jork w Lublinie, Lublin w Nowym Jorku i Dublinie

7 września to dzień pełen emocji. Angelika Kurowska poprowadzi warsztaty aktorskie dla młodzieży, a później, podczas „Horror show”, uczestnicy będą mogli spotkać się z twórcami literatury grozy. Na scenie pojawią się m.in. Zbigniew Osinski oraz Szymon Wróbel. Wieczorem odbędzie się spektakl „Scena grozy” na podstawie prozy Grabińskiego, w reżyserii Piotra Skotnickiego.

Ostatni dzień festiwalu, 8 września, to przede wszystkim „Tajemnica starego dworca” – gra fabularna inspirowana prozą Stefana Grabińskiego, która pozwoli uczestnikom wcielić się w role bohaterów literackich. Finałowy dzień zakończy się o 12:00.

Spotkania Towarzyszące

Oprócz głównych wydarzeń, organizatorzy przygotowali również spotkania towarzyszące. Wśród nich znajdziemy m.in. pokaz filmu „Skazany na śmiech” oraz dyskusje z Grzegorzem Kasdepke i Witoldem Vargasem na temat literatury grozy i kryminału.

Zobacz też naszą Galerię Zdjęć Susiec i okolice!